<

Bezpłatny webinar
NA ŻYWO

Jak pracować z podopiecznym, który nie chce współpracować?

Zastosowanie zasad kontroli poleceniowej w pracy z osobami z NI oraz ASD

28 września, 19:00
Zapisz się
Prowadząca:
Beata Ignaczewska
Kiedy?
28 września, 19:00

Celem spotkania jest omówienie zasad uczących kontroli poleceniowej wraz z zaprezentowaniem konkretnych przypadków i sposobów postępowania, które można zastosować zarówno w gabinecie jak i w placówce.

Podczas webinaru dowiesz się:

  • Co to jest kontrola poleceniowa i dlaczego warto ją stosować - wprowadzenie praktyczne.
  • W jaki sposób posługiwać się w pracy terapeutycznej zasadami kontroli poleceniowej, aby zmotywować podopiecznego do współpracy? – na konkretnych przykładach poznasz korzyści wynikają z zastosowania proaktywnych zasad behawioralnych w procesie terapii.
  • Jakie są kluczowe zasady uczące kontroli poleceniowej – przeanalizujemy krok po kroku zasady i na konkretnych przykładach pokażemy jak je zastosować w pracy z podopiecznymi z NI i ASD.
  • Na co zwrócić szczególną uwagę w pracy z niewspółpracującym podopiecznym, by zmotywować go do zaangażowania się w czynności kierowane przez dorosłego i osiągnąć zmierzone efekty? – pokażemy jakie są składowe elementy niezbędne do zdobycia i utrzymania kontroli poleceniowej, czyli w jaki sposób „sparować” się z dzieckiem.
  • Analiza case study: jak nauczyć współpracy podopiecznego z ASD z silnymi zachowaniami agresywnymi, aby zachęcić go wykonywania poleceń i zwiększyć liczbę zachowań pozytywnych.

Webinar poprowadzi:

Beata Ignaczewska

Certyfikowany terapeuta i superwizor behawioralny, pedagog specjalny. Dyrektor Centrum Terapii Behawioralnej. Prowadzi zajęcia edukacyjno-terapeutyczne z osobami z autyzmem w różnym wieku od małego dziecka aż po wiek dojrzały, na różnym poziomie funkcjonowania intelektualnego.

Obecnie zajmuje się przede wszystkim kształceniem i wspieraniem innych nauczycieli pracujących z osobami z autyzmem, tworzeniem poszczególnych zadań i programów terapeutyczno-edukacyjnych dotyczących wszystkich sfer rozwojowych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem zachowań trudnych.

Organizacyjnie

Webinar potrwa 60 minut i będzie składał się ze szkolenia Beaty Ignaczewskiej oraz sesji pytań i odpowiedzi. Pytania będziesz mogła zadawać na czacie w trakcie webinaru oraz kontaktując się z nami mailowo pod adresem: webinar@terapiaspecjalna.pl.

Wszystkie informacje organizacyjne otrzymasz w dniu wydarzenia.

Zapisz się

Dołącz do webinaru
i dowiedz się, jak pracować z podopiecznym, który nie chce współpracować.