
Bezpłatny webinar
NA ŻYWO
Jak pracować z podopiecznym, który nie chce współpracować?
Zastosowanie zasad kontroli poleceniowej w pracy z osobami z NI oraz ASD
Beata Ignaczewska
28 września, 19:00
Celem spotkania jest omówienie zasad uczących kontroli poleceniowej wraz z zaprezentowaniem konkretnych przypadków i sposobów postępowania, które można zastosować zarówno w gabinecie jak i w placówce.
Podczas webinaru dowiesz się:
- Co to jest kontrola poleceniowa i dlaczego warto ją stosować - wprowadzenie praktyczne.
- W jaki sposób posługiwać się w pracy terapeutycznej zasadami kontroli poleceniowej, aby zmotywować podopiecznego do współpracy? – na konkretnych przykładach poznasz korzyści wynikają z zastosowania proaktywnych zasad behawioralnych w procesie terapii.
- Jakie są kluczowe zasady uczące kontroli poleceniowej – przeanalizujemy krok po kroku zasady i na konkretnych przykładach pokażemy jak je zastosować w pracy z podopiecznymi z NI i ASD.
- Na co zwrócić szczególną uwagę w pracy z niewspółpracującym podopiecznym, by zmotywować go do zaangażowania się w czynności kierowane przez dorosłego i osiągnąć zmierzone efekty? – pokażemy jakie są składowe elementy niezbędne do zdobycia i utrzymania kontroli poleceniowej, czyli w jaki sposób „sparować” się z dzieckiem.
- Analiza case study: jak nauczyć współpracy podopiecznego z ASD z silnymi zachowaniami agresywnymi, aby zachęcić go wykonywania poleceń i zwiększyć liczbę zachowań pozytywnych.
Webinar poprowadzi:

Beata Ignaczewska
Certyfikowany terapeuta i superwizor behawioralny, pedagog specjalny. Dyrektor Centrum Terapii Behawioralnej. Prowadzi zajęcia edukacyjno-terapeutyczne z osobami z autyzmem w różnym wieku od małego dziecka aż po wiek dojrzały, na różnym poziomie funkcjonowania intelektualnego.
Obecnie zajmuje się przede wszystkim kształceniem i wspieraniem innych nauczycieli pracujących z osobami z autyzmem, tworzeniem poszczególnych zadań i programów terapeutyczno-edukacyjnych dotyczących wszystkich sfer rozwojowych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem zachowań trudnych.
Organizacyjnie
Webinar potrwa 60 minut i będzie składał się ze szkolenia Beaty Ignaczewskiej oraz sesji pytań i odpowiedzi. Pytania będziesz mogła zadawać na czacie w trakcie webinaru oraz kontaktując się z nami mailowo pod adresem: webinar@terapiaspecjalna.pl.
Wszystkie informacje organizacyjne otrzymasz w dniu wydarzenia.
Zapisz się