Dołącz do czytelników
Brak wyników

Zupełnie nowe spojrzenie na pracę terapeuty i pedagoga specjalnego

Terapia Specjalna to czasopismo tworzone z myślą o specjalistach pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych. W każdym numerze prezentujemy zalecenia terapeutyczne oraz porady specjalistyczne, które cieszą się uznaniem ze względu na swoją efektywność w praktycznej pracy.
6 numerów w roku
64 strony
20 numerów archiwalnych
Filmy instruktażowe

Poznaj naszych autorów

Stałe działy

TEMAT NUMERU

W każdym numerze przedstawiamy konkretną metodą pracy, rodzaj zaburzenia lub trudność w terapii osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Punktem centralnym są zawsze profesjonalne aspekty pracy terapeutycznej.
czytaj przykładowy artykuł »

DOBROSTAN PEDAGOGA I TERAPEUTY

Cykl narzędziowych artykułów wspierających rozwój osobisty i zdrowie psychiczne, które pokażą Ci m.in. jak zbudować rezyliencję, uniknąć wypalenia zawodowego, skutecznie radzić sobie ze stresem oraz pobudzić się do twórczej pracy.
czytaj przykładowy artykuł »

METODY TERAPII

Przedstawiamy zalecenia terapeutyczne, które cieszą się uznaniem ze względu na swoją efektywność. Pokazujemy różne sposoby pracy w praktycznym ujęciu. Kładziemy nacisk na różne formy komunikacji.
czytaj przykładowy artykuł »

STUDIUM PRZYPADKU

Rozbieramy na czynniki pierwsze najtrudniejsze problemy i dajemy wskazówki, jak radzić sobie z nimi w praktyce, prezentujemy przypadki omówione w oparciu o realne przykłady zaburzeń.
czytaj przykładowy artykuł »

ZAJĘCIA Z POMYSŁEM

Znajdziesz tu bank pomysłów z oryginalnymi, autorskimi scenariuszami do różnych zaburzeń rozwoju i zachowania wraz z gotowymi kartami pracy oraz praktyczne wskazówki i zalecenia specjalistów.
czytaj przykładowy artykuł »

WSPÓŁPRACA Z...

Prezentujemy zagadnienia związane ze współpracą z rodzicami oraz praktyczne wskazówki wspierające proces diagnostyczny i terapeutyczny prezentowane przez specjalistów z różnych dziedzin i z różnych instytucji, m.in.: psychologa, neurologa, logopedę, seksuologa, lekarza rodzinnego, genetyka klinicznego.
czytaj przykładowy artykuł »

KOMUNIKACJA WSPOMAGAJĄCA I ALTERNATYWNA

Znajdziesz tu szereg merytorycznych artykułów, pokazujących jak krok po kroku wspierać komunikację z osobami ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi (CCN) w podejściu opartym o zakładanie kompetencji i Aided Language Stimulation (modelowanie).
czytaj przykładowy artykuł »

W najnowszym numerze

TEMAT NUMERU

  • Wykorzystanie elementów arteterapii w pracy nad rozpoznawaniem własnych stanów emocjonalnych oraz wyrażaniem ich w sposób akceptowany społecznie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Omówienie na konkretnych przykładach

ANALIZA PROCESU TERAPEUTYCZNEGO

  • Wykorzystanie technik behawioralnych w eliminowaniu zachowań opozycyjno-buntowniczych. Case study 13-letniej dziewczynki z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym

METODY TERAPII

  • Behawioralna praca nad kształtowaniem poprawnych zachowań społeczno-emocjonalnych u osób z autyzmem

KOMUNIKACJA ALTERNATYWNA I WSPOMAGAJĄCA

  • Komunikacja wielomodalna

OKIEM SPECJALISTY

  • Rozwój emocjonalny osób z niepełnosprawnością intelektualną a zadania terapeuty

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

  • Trochę radości i odrobina złości. Scenariusz zajęć dla dzieci z deficytami w zakresie umiejętności społecznych w wieku 7–12 lat

Może zainteresują Ciebie również

Głos Pedagogiczny
Małe Charaktery
Charaktery