Zupełnie nowe spojrzenie na pracę terapeuty i pedagoga specjalnego

Terapia Specjalna to czasopismo tworzone z myślą o specjalistach pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych. W każdym numerze prezentujemy zalecenia terapeutyczne oraz porady specjalistyczne, które cieszą się uznaniem ze względu na swoją efektywność w praktycznej pracy.
6 numerów w roku
64 strony
 
20 numerów archiwalnych
Filmy instruktażowe

Poznaj naszych autorów

 

Stałe działy

TEMAT NUMERU

 
W każdym numerze przedstawiamy konkretną metodą pracy, rodzaj zaburzenia lub trudność w terapii osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Punktem centralnym są zawsze profesjonalne aspekty pracy terapeutycznej.
czytaj przykładowy artykuł »

DOBROSTAN PEDAGOGA I TERAPEUTY

 
Cykl narzędziowych artykułów wspierających rozwój osobisty i zdrowie psychiczne, które pokażą Ci m.in. jak zbudować rezyliencję, uniknąć wypalenia zawodowego, skutecznie radzić sobie ze stresem oraz pobudzić się do twórczej pracy.
czytaj przykładowy artykuł »

METODY TERAPII

 
Przedstawiamy zalecenia terapeutyczne, które cieszą się uznaniem ze względu na swoją efektywność. Pokazujemy różne sposoby pracy w praktycznym ujęciu. Kładziemy nacisk na różne formy komunikacji.
czytaj przykładowy artykuł »

STUDIUM PRZYPADKU

 
Rozbieramy na czynniki pierwsze najtrudniejsze problemy i dajemy wskazówki, jak radzić sobie z nimi w praktyce, prezentujemy przypadki omówione w oparciu o realne przykłady zaburzeń.
czytaj przykładowy artykuł »

ZAJĘCIA Z POMYSŁEM

 
Znajdziesz tu bank pomysłów z oryginalnymi, autorskimi scenariuszami do różnych zaburzeń rozwoju i zachowania wraz z gotowymi kartami pracy oraz praktyczne wskazówki i zalecenia specjalistów.
czytaj przykładowy artykuł »

WSPÓŁPRACA Z...

 
Prezentujemy zagadnienia związane ze współpracą z rodzicami oraz praktyczne wskazówki wspierające proces diagnostyczny i terapeutyczny prezentowane przez specjalistów z różnych dziedzin i z różnych instytucji, m.in.: psychologa, neurologa, logopedę, seksuologa, lekarza rodzinnego, genetyka klinicznego.
czytaj przykładowy artykuł »

KOMUNIKACJA WSPOMAGAJĄCA I ALTERNATYWNA

 
Znajdziesz tu szereg merytorycznych artykułów, pokazujących jak krok po kroku wspierać komunikację z osobami ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi (CCN) w podejściu opartym o zakładanie kompetencji i Aided Language Stimulation (modelowanie).
czytaj przykładowy artykuł »

W najnowszym numerze

TEMAT NUMERU

  • Wspieranie dobrostanu psychoseksualnego kobiet z niepełnosprawnością ruchową

ANALIZA PROCESU TERAPEUTYCZNEGO

  • Z dala od rodziców. Normy rozwojowe a zaburzenia zachowań seksualnych u osób z niepełnosprawnością intelektualną na wyjazdach grupowych

METODY TERAPII

  • Wpływ uprawiania sportu przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną na właściwą realizację potrzeby seksualnej

OKIEM SPECJALISTY

  • Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną w ujęciu pozytywnym