bezpłatny webinar

4 kroki do zwiększenia koncentracji w terapii dzieci z zaburzeniami SI

15.09.2022
godz. 19:00
WEBINAR ON-LINE
60 min
Bezpłatny
udział w webinarze

Bezpłatny webinar z Krystyną Jacków-Sową

Dowiedz się, z pomocą jakich technik i ćwiczeń neuronalnych możesz zwiększyć koncentrację dziecka z zaburzeniami integracji sensorycznej podczas terapii, by poprawić jej skuteczność.

Poznaj 4 proste kroki

do zwiększenia koncentracji dzieci z zaburzeniami SI

Krok 1.

Zacznij od zaspokojenia potrzeb ciała i mózgu dziecka, by maksymalnie zwiększyć jego gotowość do koncentracji przed pracą terapeutyczną.

Krok 2.

Wprowadź gimnastykę neuronalną i ćwiczenia integrujące mózg, by wspierać pracę układu nerwowego dziecka z zaburzeniami integracji SI.

Krok 3.

Wykorzystaj ćwiczenia oddechowe i techniki relaksacyjne, by wzmacniać koncentrację dziecka podczas terapii.

Krok 4.

Zadbaj o własny dobrostan w czasie pracy terapeutycznej, by dobra atmosfera w gabinecie i poczucie bezpieczeństwa pacjenta pozytywnie wpływały na zachowanie oraz koncentrację dziecka.

 

Jak je wdrożyć w praktyce?

Zapisz się na webinar i dowiedz się!

Dlaczego jeszcze warto wziąć udział w webinarze?

  • Dowiesz się, jak możesz wpływać na poprawę koncentracji swoich podopiecznych w gabinecie, by zwiększyć skuteczność oddziaływań terapeutycznych.
  • Wyposażysz się we wskazówki, jak poprzez odpowiednio dobraną gimnastykę neuronalną i ćwiczenia integrujące mózg wspierać układ nerwowy dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej.
  • Poznasz przykładowe ćwiczenia oddechowe i techniki relaksacyjne , pozytywnie wpływające na samopoczucie dziecka podczas terapii integracji sensorycznej i zwiększające jego koncentrację w czasie terapii.
  • Otrzymasz rady, jak dbać o własny komfort i dobrostan w pracy terapeuty SI, aby dzięki przyjaznej atmosferze w gabinecie zapewnić pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i dzięki temu zmaksymalizować efekty pracy nad zaburzeniami integracji sensorycznej.
  • Będziesz mieć okazję wziąć udział w konkursie z nagrodami!
WEBINAR POPROWADZI:
 

Krystyna Jacków-Sowa

Terapeuta Integracji Sensorycznej i Bilateralnej.

Fizjoterapeuta, pedagog, wykładowca akademicki, Ekspert Promocji Zdrowia i Edukacji Zdrowotnej, Dyrektor Ośrodka Terapii i Wspierania Rozwoju Balans w Poznaniu.

Jedna z autorek Multimedialnego Kursu Terapii SI i prelegentka na Ogólnopolskiej Konrefencjii Integracji Sensorycznej .

-->

Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu!

Wydarzenie jest organizowane przez redakcję Terapii Specjalnej. Terapia Specjalna to czasopismo tworzone z myślą o specjalistach pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych. W każdym numerze prezentujemy zalecenia terapeutyczne oraz porady specjalistyczne, które cieszą się uznaniem ze względu na swoją efektywność w praktycznej pracy.

Ważne informacje na temat webinaru:

Wydarzenie jest organizowane przez redakcję magazynu Terapia Specjalna

  • Rejestracja na webinar jest całkowicie bezpłatna,
  • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link do transmisji na żywo. Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM. Jeśli chcesz dostać przypomnienie smsem - zostaw nam numer telefonu,
  • Webinar potrwa ok. 60 minut i będzie się składał z części merytorycznej oraz sesji pytań i odpowiedzi od uczestników. Pytania będzie można zadawać na czacie w trakcie webinaru oraz kontaktując się z nami mailowo pod adresem: webinar@terapiaspecjalna.pl.

Organizator:

Zajrzyj również tutaj:

-->