Autor: Anna Andrykowska

Twórczyni Sali Wolnej ZabawyTM, współzałożycielka Fundacji Q’Naturze i Waldorfsko-Leśnego Niepublicznego Punktu Przedszkolnego MOMO w Krakowie. Pedagog specjalny, oligofrenopedagog, specjalistka komunikacji alternatywnej (AAC), pedagog przedszkolny, waldorfski i piklerowski. Posiada doświadczenie w pracy z małymi dziećmi od 6 miesięcy do 7 lat, dziećmi z trudnościami rozwojowymi i z niepełnosprawnością, ze studentami jako wykładowca na uczelniach krakowskich i profesjonalistami podczas prowadzonych przez siebie szkoleń. Występuje na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Ma za sobą kilka publikacji i tłumaczeń o tematyce pedagogicznej.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wspieranie harmonijnego rozwoju małego dziecka w podejściu dr Emmi Pikler jako fundament profilaktyki – ujęcie praktyczne

Podejście Emmi Pikler (1902–1984) posiada oddziaływanie głęboko terapeutyczne, mimo że nie zostało stworzone w tym celu. Praca oparta na relacji, byciu w kontakcie, zauważaniu komunikatów i sygnałów płynących od dziecka, czyli postawie, która powinna towarzyszyć wszystkim osobom pracującym z drugim człowiekiem, a tym bardziej każdej metodzie terapeutycznej, pedagogicznej i psychologicznej. Jakie są założenia i praktyczne zastosowanie omawianego podejścia?

Czytaj więcej