Autor: Joanna Pyzik

Pedagog specjalny, oligofrenopedagog, instruktor jazdy konnej, hipoterapeuta. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, edukacji wczesnoszkolnej oraz edukacji i rewalidacja osób ze spektrum autyzmu. Posiada certyfikat umiejętności zawodowych ,,Parent Management Training”. Założycielka, dyrektor, terapeuta w Gabinecie Terapii Behawioralnej MUSK w Tarnobrzegu. Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej. Ukończyła liczne kursy z zakresu terapii behawioralnej, terapii osób z zaburzeniami rozwojowymi oraz z zakresu komunikacji.  Odbyła staż w Niepublicznej Szkole Specjalnej ,,Umiem” oraz w Ambulatorium Terapii Behawioralnej PSTB w Krakowie. Pracuje w oparciu o program SYSABA. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu terapii behawioralnej.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

„Trudny przypadek” w gabinecie. Jak najskuteczniej wesprzeć funkcjonowanie i rozwój podopiecznego z różnymi zaburzeniami?

Dla rodziców moment otrzymania diagnozy dziecka to bardzo trudna chwila. Bieganina myśli, strach oraz poczucie bezradności. Poczucie, że wszystko się skończyło. Ale czy faktycznie tak jest? Na przykładzie studium przypadku dwóch bohaterów autorka pokazuje, że „nie ma, że się nie da” i zawsze trzeba walczyć o podopiecznego.

Czytaj więcej