Autor: Alicja Pałac-Nożewska

Psycholog, terapeuta i diagnosta dziecięcy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Autorka wielu artykułów, publikacji i pomocy terapeutycznych. Właścicielka Centrum Wsparcia SensiKid ukierunkowanego na pomoc dzieciom i młodzieży z mutyzmem wybiórczym i innymi zaburzeniami lękowymi. Na co dzień pracuje w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej TOP w Warszawie i dzieli się swoją wiedzą dotyczącą mutyzmu wybiórczego ze studentami logopedii w Akademii Pedagogiki Specjalnej.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Terapia dzieci i młodzieży z mutyzmem wybiórczym. Z jakich metod skorzystać w praktyce?

Tematyka mutyzmu wybiórczego budzi coraz większe zainteresowanie specjalistów. Nadal trwa dyskusja, kto powinien prowadzić terapię i jaki sposób jest najlepszy. Jedni uważają, że jedyną słuszną formą pomocy są oddziaływania grupowe, drudzy, że indywidualne, a jeszcze inni, że logopedyczne. A jak jest naprawdę? O tym poniższy artykuł.

Czytaj więcej

Kształtowanie samodzielności dzieci z niepełnosprawnością

Samodzielność to nie tylko umiejętność radzenia sobie bez pomocy innych w zakresie czynności samoobsługowych. To przede wszystkim potrzeba rozwojowa, autonomia, gotowość do podejmowania wyzwań i pokonywania różnych przeszkód. Poniżej prezentujemy praktyczne skrypty, które można użyć w pracy z rodzicami i opiekunami.

Czytaj więcej