Autor: Jagoda Usarek

Pedagog specjalny i terapeuta pedagogiczny. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Na co dzień związana z Niepubliczną Szkołą Podstawową Montessori Latawiec w Sopocie, gdzie zajmuje się terapią i edukacją dzieci z zespołem Downa oraz złożonymi trudnościami komunikacyjnymi. Autorka strony na Facebooku „Chatka Ciuciubabka”, na której dzieli się autorskimi pomocami oraz pomysłami dotyczącymi edukacji i terapii najmłodszych. Przedmiotem jej zainteresowań stały się metody komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC).

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Planowanie, realizacja i ocena efektywności procesu terapeutycznego uczniów z niepełnosprawnością intelektualną

Finalizacja danego okresu edukacyjnego czy terapeutycznego niesie za sobą konieczność dokonania dokładnej analizy tego, co wydarzyło się podczas jego trwania. To również moment organizowania spotkań zespołów specjalistów pracujących z danym uczniem oraz aktualizowanie wielospecjalistycznej oceny funkcjonowania ucznia i ewentualne aneksowanie planów terapeutycznych. Czy należy przez to rozumieć poddanie ewaluacji jedynie tych działań podejmowanych przez nauczyciela terapeutę?

Czytaj więcej

Maks na tropie zaginionego słownika, czyli zajęcia korekcyjno-kompensacyjne szyte na miarę niecodziennych potrzeb

Aktywność i motywacja ucznia odgrywają niezwykle istotną rolę w procesie edukacyjno-terapeutycznym. Włączenie indywidualnych preferencji i zainteresowań dziecka w proces projektowania zajęć może okazać się kluczem do wspólnego sukcesu ucznia i nauczyciela. Jak poprawnie projektować zajęcia korekcyjno-kompensacyjne?

Czytaj więcej