Autor: Katarzyna Łuszczak

Pedagog specjalny, logopeda, trener. Od 13 lat zajmuje się komunikacją wspomagającą i alternatywną oraz technologią wspomagającą. Wykładowca podyplomowych studiów gerontologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, konferencji logopedycznych i pedagogicznych w Polsce i Europie, członek komitetu programowego i wykładowca jednej z największych na świecie konferencji dotyczących komunikacji wspomagającej i alternatywnej ATAAC w Zagrzebiu, ambasadorka Fundacji „Na niebiesko” i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Retta. Założycielka Atabi Komunikacja.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Relacja z technologią. Technologia wspomagająca komunikację

Każdy z nas jest opowiadaniem, które nieświadomie piszemy – piszemy naszym postrzeganiem, uczuciami, myślami, działaniem; i, co nie jest bynajmniej błahe, naszymi rozmowami, przekazywaniem innym tego opowiadania. (…) Jako »opowiadanie«, historia – każdy z nas jest wyjątkowy, niepowtarzalny.
Oliver Sacks, Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem

Czytaj więcej

Komunikacja osób z zespołem Retta

W jaki sposób osoby z zespołem Retta uczą nas, że brak możliwości mówienia nie oznacza braku komunikacji, a brak kontroli nad ciałem to nie brak umiejętności poznawczych?

Czytaj więcej