Autor: Jerzy Łabiński

Instruktor karate. Prowadzi zajęcia w Klubie Sztuk Walki „Shodan” oraz zajęcia karate w różnych grupach wiekowych, a także zajęcia ogólnorozwojowe z elementami sztuk walki z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Wychowawca i kierownik kolonijny. Pedagog. Trener personalny. Instruktor pilates. Instruktor samoobrony. Prowadzi kursy samoobrony dla kobiet, rodzinne kursy samoobrony, warsztaty samoobrony dla różnych grup zawodowych.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnością

Spora część instruktorów, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego wśród swoich zawodników i uczniów ma również pewną grupę osób z niepełnosprawnością. Mam ogromne szczęście prowadzić zajęcia ogólnorozwojowe w różnych przedszkolach, szkołach i stowarzyszeniach pracujących na rzecz niepełnosprawnych. Osoby z autyzmem, zespołem Downa czy mutyzmem wybiórczym uczęszczają również na prowadzone przez mój klub treningi karate. Prowadzenie zajęć sportowych dla osób z niepełnosprawnością wymaga odpowiedniego przygotowania, wypracowania metod i organizacji.

Czytaj więcej

Wykorzystanie treningu sztuk walki w kształtowaniu koordynacji ruchowej osób z autyzmem

Trening sztuk walki nie tylko podnosi poziom wytrzymałości, szybkości, siły, poprawia elastyczność mięśni, ale ma bardzo korzystny wpływ na kształtowanie u trenującego koordynacji ruchowej, zwinności, skoczności oraz innych cech fizycznych. Tego typu trening ma także duże znaczenie w podniesieniu poziomu pewności siebie ćwiczącego; pomaga w kształtowaniu relacji międzyludzkich w grupie trenujących. Jak wykorzystać go w pracy terapeutycznej z osobami z ASD, aby uzyskać pozytywne efekty?

Czytaj więcej